Argentyna na targach książki

targi ksiazki
Argentyna przychodzą na targi, aby spojrzeć na mocy swojej literatury i swoich wydawców, dużych i małych.
Argentyna chce eksportować swoją literaturę. Liber-to jego trzeci zwołanie Europejskiej w tej dekadzie: Argentyna była krajem gościem na Targach we Frankfurcie w 2010 roku, w Paryżu w 2014 roku, i w tym roku przenosi się do Madrytu. Bez gigantów literatury, jak Jorge Luis Borges, lub Julio Cortazar i wyłączanie interes, który spowodował literatury związanej z dyktaturą, z tych, kraj w Ameryce Południowej, stara się przywrócić atrakcyjność dzięki talentowi swoich nowych gawędziarzy i umacniania więzi po obu stronach Atlantyku w trudnym momencie wewnętrznego znaczny spadek sprzedaży w księgarniach i redukcji nakładów.

„Autorzy Argentyny, Ameryki Łacińskiej, w ogóle nie mają tyle obecność w Hiszpanii, za wyjątkiem klasycznych kształtów. Liber, jest to dobra okazja do zapoznania się fundacja wydawnictwo Argentyny, który stracił obecności” – uważa prezes Izby Argentyny, Książki, Podkład Rosenberg. „Literatury Argentyny dzisiaj ma bardzo dobrą prasę, ale to jest trudne do ustalenia, w księgarniach” – mówi pisarz i wydawca Damian Tabarovsky, jeden z gości w Liber i naprzeciwko redakcji niezależnej Mardulce. „W ostatnich latach, zainteresowanie Ameryce Łacińskiej, co doprowadziło go do polityki. Zaproponował populismos, było napisane wiele o nich, ale opowieść o ameryce Łacińskiej, nie jest tak ważne, po [Roberto] Bolaño”, zauważa, Tabarovsky. Autorzy argentyńczyków mieszkających w Hiszpanii, jak Andrew Neiman i Patrick Прон-to nosa, takie delegacji zapraszającym kraju w tym roku, w którego skład wchodzą również pisarze Ariana Harwicz Pablo de Santis, Marca Alles, Hugo Mujica, i Nestor Braidot.
Projekt filmu

Ricardo Piglia

Ricardo Piglia
Ricardo Piglia, zmarłego w styczniu ubiegłego roku, będzie obecny przez dokumentalny 327 notatniki, Andrés Di Tella, w którym reżyser opowiada o kontroli pamiętników autora, sztuczne Oddychanie i przekształcenie jej w trzech tomach, zostawił napisane przed śmiercią. Strzelanie rozprzestrzenił się w ciągu trzech lat i został oznaczony przez fakt, nieoczekiwane w połowie drogi diagnostyki амиотрофическим rozsianym (ALS) w Piglia, kto zdecydował się kontynuować projekt.”W tym roku nam wcześniej, doświadczenie w kraju-gościa na Łuk. I stawu między show, zarówno w pokojach, bardziej zorientowane na rynek i działalności instytucji kultury w Madrycie był bardzo bogaty. Mamy nadzieję, że tutaj, pomiń tak: dobry przegląd do wydawnictwa, biznes rund, wydajne, ale i dobrych dyskusji, odczytów, spotkań, rozpowszechnianie idei i dalszym zacieśnianiu więzi między dwiema scenami, że, na szczęście, coraz bliżej” – mówi Marcelo Panozzo, były dyrektor wydawnictwa Penguin Random House, i obecny sekretarz Dziedzictwa kulturowego Ministerstwa Kultury Argentyny, o oczekiwaniach w Liber.

327 cuadernos

327 cuadernos
Biblioteka narodowa będzie wyświetlany 4 października film dokumentalny 327 notatniki, Andrés Di Tella, a dzień później odbędzie się prezentacja Spowiedzi, historie z mojego życia osobistego. Wywiad performática, stanowisko autora i prowadzącego cykle literackich Cecilia Szperling i pisarza Patricka Прон.Równolegle, w Madrycie boom, prezentacje książek, argentyńczyków. Wydawnictwo Mardulce zaprezentuje sensie zapomniane. Testy w dotyku, Paweł Maurette; Autobusem bliżej do Hiszpanii mieszającego marzenia, Szperling, 4, i w ten sam dzień Nić Ariadny zaprezentuje Hugo Mujica, z jego pracą, Dionizosa, Eros, Stwórcy i mistycyzmu pogańskiej.Na skrzyżowaniach wydawców między Argentyną i Hiszpanią, Damian Tabarovsky i Konstantyna Bértolo podzielą się stół.Panozzo uważa, że zaproszenia międzynarodowym, który otrzymał w ostatnich latach w literaturze Argentyny mają różne przyczyny, ale lubi myśleć, że „istnieje żywość obraz narracji argentyńczyk przez ostatnie pół wieku, autorów, edytowane, cenionych i poczytnych poza Argentyny, a wiele z nich, oprócz tego, żyjących w Europie —myślę Eduardo Bertie, Patrick Прон, Andrzej Newman, Martin Caparrós— i z wydawcami, które, zwłaszcza w Niemczech i Hiszpanii, zwrócili szczególną uwagę na panoramę i stworzyli katalogi są bardzo ciekawe”.

W zależności od Aparatu Argentyna Książki (CAL), kryzys w branży wydawnictwa w 2016 roku weszła w sześć miesięcy 2017 roku. Produkcja nowości wydawnictwa w pierwszym półroczu bieżącego roku pozostały na tym samym poziomie, w tym samym okresie w 2016 roku, ale zmniejszyła się o 23%, liczby egzemplarzy w obiegu i sprzedaż spadła między 15% i 25%. Spadek powszechne w branży doprowadziła do tego, że wydawcy ryzykują mniej, będą czuć się pewnie i drukować mniej egzemplarzy, – wyjaśnia prezes WAPNA i twarz, A Wydawnictwo, specjalizujące się w dziedzinie nauk społecznych. Po latach bonanza edycji zabaw, duży zakład na moment jest młodzieńczej literatury i publikacji najlepszych – dodaje Rosenberg.

Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.