Argentyna na targach książki

Strony internetowe, które pomogą ci zdecydować, które książki czytać
Październik 24, 2015
4, bardziej niż oczekiwane powieści jesieni
Kwiecień 30, 2016
Show all

targi ksiazki
Argentyna przychodzą na targi, aby spojrzeć na mocy swojej literatury i swoich wydawców, dużych i małych.
Argentyna chce eksportować swoją literaturę. Liber-to jego trzeci zwołanie Europejskiej w tej dekadzie: Argentyna była krajem gościem na Targach we Frankfurcie w 2010 roku, w Paryżu w 2014 roku, i w tym roku przenosi się do Madrytu. Bez gigantów literatury, jak Jorge Luis Borges, lub Julio Cortazar i wyłączanie interes, który spowodował literatury związanej z dyktaturą, z tych, kraj w Ameryce Południowej, stara się przywrócić atrakcyjność dzięki talentowi swoich nowych gawędziarzy i umacniania więzi po obu stronach Atlantyku w trudnym momencie wewnętrznego znaczny spadek sprzedaży w księgarniach i redukcji nakładów.

„Autorzy Argentyny, Ameryki Łacińskiej, w ogóle nie mają tyle obecność w Hiszpanii, za wyjątkiem klasycznych kształtów. Liber, jest to dobra okazja do zapoznania się fundacja wydawnictwo Argentyny, który stracił obecności” – uważa prezes Izby Argentyny, Książki, Podkład Rosenberg. „Literatury Argentyny dzisiaj ma bardzo dobrą prasę, ale to jest trudne do ustalenia, w księgarniach” – mówi pisarz i wydawca Damian Tabarovsky, jeden z gości w Liber i naprzeciwko redakcji niezależnej Mardulce. „W ostatnich latach, zainteresowanie Ameryce Łacińskiej, co doprowadziło go do polityki. Zaproponował populismos, było napisane wiele o nich, ale opowieść o ameryce Łacińskiej, nie jest tak ważne, po [Roberto] Bolaño”, zauważa, Tabarovsky. Autorzy argentyńczyków mieszkających w Hiszpanii, jak Andrew Neiman i Patrick Прон-to nosa, takie delegacji zapraszającym kraju w tym roku, w którego skład wchodzą również pisarze Ariana Harwicz Pablo de Santis, Marca Alles, Hugo Mujica, i Nestor Braidot.
Projekt filmu

Ricardo Piglia

Ricardo Piglia
Ricardo Piglia, zmarłego w styczniu ubiegłego roku, będzie obecny przez dokumentalny 327 notatniki, Andrés Di Tella, w którym reżyser opowiada o kontroli pamiętników autora, sztuczne Oddychanie i przekształcenie jej w trzech tomach, zostawił napisane przed śmiercią. Strzelanie rozprzestrzenił się w ciągu trzech lat i został oznaczony przez fakt, nieoczekiwane w połowie drogi diagnostyki амиотрофическим rozsianym (ALS) w Piglia, kto zdecydował się kontynuować projekt.”W tym roku nam wcześniej, doświadczenie w kraju-gościa na Łuk. I stawu między show, zarówno w pokojach, bardziej zorientowane na rynek i działalności instytucji kultury w Madrycie był bardzo bogaty. Mamy nadzieję, że tutaj, pomiń tak: dobry przegląd do wydawnictwa, biznes rund, wydajne, ale i dobrych dyskusji, odczytów, spotkań, rozpowszechnianie idei i dalszym zacieśnianiu więzi między dwiema scenami, że, na szczęście, coraz bliżej” – mówi Marcelo Panozzo, były dyrektor wydawnictwa Penguin Random House, i obecny sekretarz Dziedzictwa kulturowego Ministerstwa Kultury Argentyny, o oczekiwaniach w Liber.

327 cuadernos

327 cuadernos
Biblioteka narodowa będzie wyświetlany 4 października film dokumentalny 327 notatniki, Andrés Di Tella, a dzień później odbędzie się prezentacja Spowiedzi, historie z mojego życia osobistego. Wywiad performática, stanowisko autora i prowadzącego cykle literackich Cecilia Szperling i pisarza Patricka Прон.Równolegle, w Madrycie boom, prezentacje książek, argentyńczyków. Wydawnictwo Mardulce zaprezentuje sensie zapomniane. Testy w dotyku, Paweł Maurette; Autobusem bliżej do Hiszpanii mieszającego marzenia, Szperling, 4, i w ten sam dzień Nić Ariadny zaprezentuje Hugo Mujica, z jego pracą, Dionizosa, Eros, Stwórcy i mistycyzmu pogańskiej.Na skrzyżowaniach wydawców między Argentyną i Hiszpanią, Damian Tabarovsky i Konstantyna Bértolo podzielą się stół.Panozzo uważa, że zaproszenia międzynarodowym, który otrzymał w ostatnich latach w literaturze Argentyny mają różne przyczyny, ale lubi myśleć, że „istnieje żywość obraz narracji argentyńczyk przez ostatnie pół wieku, autorów, edytowane, cenionych i poczytnych poza Argentyny, a wiele z nich, oprócz tego, żyjących w Europie —myślę Eduardo Bertie, Patrick Прон, Andrzej Newman, Martin Caparrós— i z wydawcami, które, zwłaszcza w Niemczech i Hiszpanii, zwrócili szczególną uwagę na panoramę i stworzyli katalogi są bardzo ciekawe”.

W zależności od Aparatu Argentyna Książki (CAL), kryzys w branży wydawnictwa w 2016 roku weszła w sześć miesięcy 2017 roku. Produkcja nowości wydawnictwa w pierwszym półroczu bieżącego roku pozostały na tym samym poziomie, w tym samym okresie w 2016 roku, ale zmniejszyła się o 23%, liczby egzemplarzy w obiegu i sprzedaż spadła między 15% i 25%. Spadek powszechne w branży doprowadziła do tego, że wydawcy ryzykują mniej, będą czuć się pewnie i drukować mniej egzemplarzy, – wyjaśnia prezes WAPNA i twarz, A Wydawnictwo, specjalizujące się w dziedzinie nauk społecznych. Po latach bonanza edycji zabaw, duży zakład na moment jest młodzieńczej literatury i publikacji najlepszych – dodaje Rosenberg.

Komentarze są wyłączone.